Reference

Nahal S.

Anna’s cakes and pralines aren’t only a unique piece of art and look beautiful from the outside, but are also very tasty from the inside due to the high quality of ingredients she is using for her cakes(eco-products, 100% chocolate). She is always willing to listen to your wishes and creates the cakes exactly the way you imagined and even beyond, on top considering also special needs due to specific health conditions. It is always a pleasure to order from her as I know I can 100% trust her that it is made with love and passion. Thanks Anna! ❤️


Veronika N.

Když mi přišla krabička s pralinkami, vypadala naprosto luxusně – krásné originální decentní balení a uvnitř nádherné bonbony – skvěle vypadají a božsky chutnají. Jednoznačně doporučuji se napřímo domluvit s Annou na možných příchutích a tvarech. Vždy skvěle poradí a vy víte, že máte bonbon dle Vašich představ, ručně dělaný z kvalitních surovin. za mě skvělý dárek 🙂


Christian Š.

Před týdnem jsem dostal první sadu pralinek od této úžasné cukrářky. Sada byla jako součást dárku a sklidila víc úspěchu než dárek samotný! Hra chutí a designu, který je u pralinek využíván je naprosto okouzlující! Jinde už neobjednáme!


Daniela G.

Pralinky jsem si u Cheff Cholocatebar poprvé objednala cca před rokem a musím říct, že od té doby si je objednávám pořád. Mají široký výběr náplní, dekorací a chuťově se nevyrovnají k žádným čokoládový pralinkám, které jsem doposud ochutnala. Taky musím zmínit, že se skvěle hodí i jako dárek na libovolnou událost.


Valeria M.

These are chocolates made special in every way… they not only look like art pieces but they taste amazing as well! Plus they’re definitely not the common flavours nor the common quality out there, so besides enjoying them with my afternoon cup of coffee I also love to share them when I have guests… and they’re always a highlight! In my opinion, simply the best you can find in Prague!


Veronika H.

Best cakes and chocolate I have ever tried! They are totally unique with multiple texture melting in your mouth! A real experience! Definitely recommended!


Tina S.

Beneath the super cool design, hides a taste for which you will be craving for more. The cakes and chocolates are made without additives, and the true chocolate taste is addictive. Anna the Chef can accommodate your ideas and turn them to a unique experience for any occasion. Go try it!